آموزش

قارچ کش بردوفیکس برای چه گیاهانی مناسب است؟

قارچ کش بردوفیکس برای چه گیاهانی مناسب است؟

بردوفیکس چیست؟

بردوفیکس, قارچ کش و باکتری کش حفاظتی-تماسی است که برای پیشگیری و درمان انواع بیماری های درختان میوه‌ی دانه دار, هسته دار, نیمه گرمسیری خزان دار, خشکباری, همیشه سبز, دانه ریز, سبزی, صیفی, زینتی و غیر مثمر توصیه می‌شود.

قارچ کش بردوفیکس برای چه گیاهانی مناسب است؟

در این بخش به بررسی کاربرد قارچ کش بردوفیکس در کشاورزی و نقش آن در گیاهان می‌پردازیم.

بردوفیکس برای باغات و گلخانه ها

بردوفیکس بطور کلی قابل استفاده برای طیف وسیعی از گیاهان می‌باشد:

بردوفیکس برای انگور

قارچ‌کش‌های متعددی برای انگور در بازار توسط تولیدکنندگان عرضه شده‌اند که یکی از بهترین آنها برای انگور, بردوفیکس است که در برای از بین بردن بیماری‌های کپک انگور و همچنین سفیدک داخلی انگور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بردوفیکس برای سیب زمینی

بردوفیکس در سیب زمینی, برای مقابله با آفاتی نظیر لکه موجی, بوته میری, بلایت ( بادزدگی یا سوختگی شاخ و برگ), سفیدک داخلی, پوسیدگی نرم و پوسیدگی قهوهای, پوسیدگی ریزوکتونیایی (مرگ گیاهچه), پوسیدگی و پژمردگی فوزاریومی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بردوفیکس برای پسته

برای درختان پسته‌ای که دچار بیماری گموز, سر خشکیدگی و سپتوریا هستند, می‌توان از قارچ کش بردوفیکس استفاده نمود.

کاربرد بردوفیکس در گیاهان مختلف

بردوفیکس برای خیار

از محلول بردوفیکس برای نابودی آفاتی نظیر لکه زاویه ای خیار و بوته میری خیار استفاده می‌شود.

بردوفیکس برای تنه درخت

برای کنترل بیماری هایی مانند پوسیدگی های طوقه و ریشه گیاهان, انواع شانکرها و بلایت ها, سرطان ها و گال های طوقه و ریشه, محلول پاشی ها به تنهایی کافی نبوده و لازم است بافت آلوده با ابزار تیزی تراشیده شده و بافت سالم گیاه با بردوفیکس رقیق نشده رنگ شود.

بردوفیکس برای گردو

برای درختان گردو که دچار بیماری شانکر, پوسیدگی ریشه, سیتوسپورایی, طوقه, آنتراکنوز و بلایت شده‌اند, از ترکیب بردوفیکس استفاده نمائید.

بردوفیکس برای گوجه فرنگی

از بردوفیکس برای گوجه فرنگی جهت مبارزه با آفاتی چون لکه موجی, آنتراکنوز (خال سیاه), بلایت (بادزدگی یا سوختگی شاخ و برگ), بوته میری, پوسیدگی خاکستری, سفیدک داخلی, شانکرباکتریایی و لکه باکتریایی استفاده می‌شود.

بردوفیکس برای هندوانه

با خرید بردوفیکس می‌توانید به جنگ با آفاتی همچون سفیدک داخلی, پژمردگی فوزاریومی, سفیدک سطحی, بلایت صمغی ساقه و آنتراکنوز در  هندوانه بروید.

قارچ کش بردوفیکس برای گیاهان آپارتمانی

قارچ کش بردوفیکس برای گیاهان آپارتمانی

قارچ کش بردوفیکس برای گیاهان آپارتمانی

قارچ کش بردوفیکس, یک محلول بسیار قوی قارچ‌ کش و باکتری کش از ترکیبات مس و ارگانیک است. در اغلب مواقع از محلول بردو‌‌فیکس به عنوان عامل پیشگیری کننده و درمانی گیاهان آپارتمانی استفاده می‌شود.

طریقه استفاده از قارچ کش بردوفیکس

بردوفیکس قابل استفاده به دوصورت محلولپاشی و آب آبیاری می‌باشد.

مقدار مصرف بردوفیکس

دوز مصرفی این قارچ کش ارگانیک 3 در هزار می‌باشد.

زمان مصرف بردوفیکس

از بردوفیکس در هر زمان بمنظور عامل پیشگیری کننده بیماری های قارچی می‌توان استفاده نمود اما بهترین زمان مصرف بردوفیکس, معمولا پس از ریزش ۷۰٪ برگ ها توصیه می‌شود. همچنین محلولپاشی بردوفیکس یک نوبت بعد از هرس در زمستان نیز موثر خواهد بود.

بردوفیکس بهترین قارچ کش برای پوسیدگی ریشه

بردوفیکس بهترین قارچ کش برای پوسیدگی ریشه

توجه: قیمت قارچ کش بردوفیکس به عوامل مختلفی از جمله برند آن بستگی دارد. فروشگاه سپاهان سم بهترین برندهای بردوفیکس را جهت خرید در اختیار شما قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *